Ćwiczenia podnoszące sprawność dłoni

Drodzy Rodzice!

Dzisiaj kilka ćwiczeń usprawniających motorykę małą. Po co to dzieciom? Ćwiczy to mięśnie dłoni, utrwala prawidłowy chwyt, przygotowuje do nauki pisania. Dodatkowo wszystko to doskonali także koordynację wzrokowo-ruchową i precyzję ruchu. Poniżej grafika która pokazuje, jak wygląda prawidłowy chwyt w kolejnych latach życia przedszkolaka.

Ćwiczenia podnoszące sprawność dłoni:

  • Przekładanie pomponów do foremki na lody. Zamiast pomponów możemy zawsze możemy użyć czegoś innego guzików czy fasoli.

źródło: https://theimaginationtree.com/pom-pom-scoop-transfer-toddlers/

 

  • Potrzebny będzie kartonik i kolorowe paski papieru. Zadaniem dziecka jest przekładanie pasków kolorowego papieru pomiędzy dziurami w kartoniku.

źródło: https://pl.pinterest.com/pin/820288519608673466/

 

  • Zabawa w fryzjera? Czemu nie! Rysujemy  razem z dziećmi buźki,  na kolorowym papierze wyznaczamy  kształt włosów. Zadaniem dziecka jest wyciąć włosy po wyznaczonym kształcie. Następnie można je oczywiście skracać. Jeżeli posiadają państwo drukarkę, można skorzystać z gotowych wzorów: https://drive.google.com/file/d/0B7HU0DcVrlesc01DZ0RZV2s4LTQ/view

źródło: https://www.pinterest.es/pin/311452130473785876/

 

  • Grafomotoryka. Wystarczy narysować na kartce wzór, następnie dziecko układa guziki, bądź cokolwiek co mamy pod ręką (fasola, makaron,) według podanego wzoru.

źródło: https://www.learning4kids.net/2016/03/27/fine-motor-work-station-or-centre-activity/

 

  • Nawlekanie guzików na makaron do spaghetti. Zamiast guzików możemy użyć makaronu typu penne.

źródło: https://pl.pinterest.com/pin/158329743137034558/

 

  • Wiosenne wylepianie. Jest to rozwiązanie dla rodziców posiadających drukarkę. Wyklejamy obrazek plasteliną.

LINK DO KART PRACY: https://lecibocian.pl/wiosenne-karty-pracy-do-druku-3-darmowe-wyklejanki/?fbclid=IwAR0ONwXqxAPwZoI0NcizY5YrGOXrEjGQGJ4FiIlkfzVWueB_F0PBSbeAFBM

 

Życzymy miłej zabawy!

 

Comments:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *