15.06.2020 r. Kolory lata – żółty

Drodzy Rodzice! Drogie Dzieciaczki!

 

Wielkimi krokami zbliża się do nas kolejna pora roku. Czy wiecie jaka to pora roku?  Tak, to LATO.Piękne, kolorowe lato. W tym tygodniu będziemy rozmawiać o kolorach lata.

 

 

1. Na sam początek kolorwa  zabawa. Spójrzcie jak jesteście ubrani oraz jakie kolory znajdują się na waszym ubraniu.

Jeżeli masz na ubraniu kolor żółty …. robisz 5 przysiadów

Jeżeli masz na ubraniu kolor niebieski …. podskocz 6 razy

Jeżeli masz na ubraniu kolor czerwony… robisz 4 pajacyki!

Jeżeli masz na ubraniu kolor zielony …. Turlaj się po ziemi jak naleśnik

Jeżeli masz na ubraniu kolor różowy …. Stań na jednej nodze.

 

2. Przed nami pierwszy kolor lata do wytropienia. O jakim kolorze będziemy dzisiaj mówić? Spójrzcie na prezentacje:

LINK: https://www.canva.com/design/DAD_JLGb8Fc/SiZpigHVJcB4OjpSRcGDHQ/view?utm_content=DAD_JLGb8Fc&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

 

3. Czy udało Ci się wytopić kolor? Na pewno tak 😊 Żółty to bardzo słoneczny kolor. Przed nami kolejne ćwiczenie. Udoskonalicie  swoje umiejętności matematyczne układając promienie słoneczne od najdłuższego do najkrótszego i na odwrót.

Do tego zadania będzie wam potrzebne:

  • Żółta kartka z bloku
  • Nożyczki

Wytnijcie proszę kilka żółtych pasków różnej długości – to będą promyki słońca. Następnie zastanówcie się, który promyk jest najdłuższy, a który najkrótszy. Potem ułóżcie promyki słońca od największego do najmniejszego oraz od najmniejszego do największego.

 

4. Latem, słońce grzeje coraz mocniej i robi się gorąco. Warto wtedy pić dużo wody. Żeby woda nie była taka nudna, możemy do niej dodać różne owoce. Spróbujcie razem z rodzicami zrobić dzisiaj pyszną lemoniadę. Lemoniada to napój, który składa się z wody, cytryny i cukru. Zamiast cukru możemy  dodać na przykład  miód, ponieważ również  jest słodki.

LINK do przepisu: https://www.canva.com/design/DAD_JQ7vOeY/y0pK0r219JFYaxp1yk93tA/view?utm_content=DAD_JQ7vOeY&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink

Comments:0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *