Nauczyciele

Marta Klyszcz

Nauczyciel

Marta to doświadczony, mimo młodego wieku, pedagog. Ma za sobą bardzo owocną pracę jako pedagog w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza”. Posiada dużą wiedzę fachową ponieważ ukończyła Pedagogikę Opiekuńczą i Resocjalizacyjną oraz Oligofrenopedagogikę, Socjoterapię, Diagnozę i Terapię Pedagogiczną. Ma więc konieczne kwalifikacje do pracy z dziećmi zarówno normatywnymi jak i niepełnosprawnymi. Jako odpowiedzialna nauczycielka troszczy się o wszechstronność wychowania, otacza dzieci wielostronną opieką, troszczy się w równej mierze o stan ich zdrowia, rozwój zainteresowań oraz układ stosunków w grupie rówieśniczej. Każde dziecko jest dla niej jednakowo ważne, chociaż zależnie od tego, jakie ma ono potrzeby, umiejętnie rozstrzyga, które potrzebuje z jej strony więcej starań i uwagi. Sama od kilku lat jest mamą, więc dobrze rozumie potrzeby dzieci. Wolnego czasu ma niewiele, ale jeśli taki się zdarzy dba o swoją kondycję fizyczną biegając.


Sprawuje opiekę nad grupą "Niebieską".

Monika Pluto

Nauczyciel

Pani Monika z radością i wielkim uśmiechem przychodzi do pracy i do swoich pociech. Kocha dzieci i pracę z nimi. Kształci się w kierunku pedagogicznym – Pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie. Ze względu na naturalną potrzebę pomagania, wiąże swoją przyszłość z pedagogiką specjalną. Pani Monika ma już doświadczenie w pracy z dziećmi Zielonego Dzwoneczka, ponieważ odbyła 3 miesięczny staż w naszym Punkcie Przedszkolnym. Posiada umiejętności w zakresie organizacji i prowadzenia zajęć edukacyjnych w oparciu o obowiązujący program nauczania oraz w sprawowaniu nadzoru nad grupą dzieci, zapewnieniu jej bezpieczeństwa i reagowaniu na zastane i nieoczekiwane sytuacje. Jest osobą bardzo ciepłą, kontaktową i otwartą na nowe wyzwania. Szybko nawiązuje kontakty z dziećmi jak i rodzicami. Poza pracą interesuje się kulturą i sztuką, a w szczególności kinem europejskim. W wolnych chwilach lubi czytać książki, a w niedzielne popołudnia grać w squasha.


Sprawuje opiekę nad grupą "Zieloną".

Mirosława Baryszyńska

Nauczyciel

Mirka to nauczyciel z wieloletnim doświadczeniem, zaskakuje nas kreatywnością, a jeszcze bardziej grą na pianinie. To ona prowadzi zajęcia rytmiki. Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną  Wydz. Wychowania Fizycznego. Posiada świadectwa studiów podyplomowych z zakresu Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna, Fizjoterapia i Masaż w Odnowie Biologicznej, oraz kursów – Uczeń z Zespołem Aspergera, Dziecko z Nadpobudliwością (ADHD). Dotychczasowe doświadczenie zawodowe – pracowała przez wiele lat jako nauczyciel wychowania fizycznego i muzycznego w szkole podstawowej.  Jako doświadczony pedagog i osoba mająca świetne podejście do dzieci doskonale radzi sobie z trudnymi sytuacjami wychowawczymi. Sama wychowała dwójkę dorosłych już dzieci. Chwile wolne spędza na działce ogrodowej, gdyż uwielbia uprawiać kwiaty i warzywa. Lubi też czytać i interesuje się muzyką i sportem.


Sprawuje opiekę nad grupą "Zieloną".

Pomoc nauczyciela

Kinga Zielińska

Asystent osoby niepełnosprawnej

Kocha dzieci i ma dużo do nich cierpliwości. Dzieci też ją lubią i chętnie bawią się z nią i uczą nowych rzeczy. Sama Kinga stawia przed sobą wysokie wymagania i dokształca się systematycznie. Jest osobą komunikatywną i dobrze współpracuje z pedagogami. Ma doświadczenie w sprawowaniu opieki nad małymi dziećmi i dobrze sobie radzi z nimi. Pasjami czyta książki i interesuje się fotografiką.


Sprawuje opiekę nad grupą "Niebieską".

Dominika Zielińska

Asystent osoby niepełnosprawnej

Mimo młodego wieku cechuje ją duża odpowiedzialność za powierzone jej dzieci, które zresztą uwielbia i otacza troskliwą opieką. Równocześnie jest w stosunku do nich stanowcza i konsekwentna, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Wspiera nauczycieli w sprawowaniu pieczy nad przedszkolakami, zwłaszcza tymi, które podczas pobytu w placówce przedszkolnej wymagają zwiększonej uwagi i troski ze strony opiekunów. Sama wychodzi z inicjatywą w organizowaniu zabaw edukacyjnych dla swoich podopiecznych. Studiowała psychologię na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.  W chwilach wolnych lubi spędzać czas gotując smakowite posiłki. Uwielbia gry komputerowe, ale też czyta pasjami literaturę beletrystyczną.


Sprawuje opiekę nad grupą "Zieloną".

Specjaliści

Punkt Przedszkolny Zielony Dzwoneczek współpracuje z Niepubliczną Poradnią Konsultacyjno-Szkoleniową Terapii Mowy PIKTOGRAMY, która zapewnia usługi poniższych specjalistów.

Maria Podeszewska-Mateńko

Muzykoterapeuta

Z wykształcenia jest filologiem polskim, pedagogiem specjalnym. Swoja 20 letnią praktykę prowadziła w niepublicznej szkole podstawowej 47 „Na górce” w Szczecinie.  Ukończyła studia podyplomowe z logopedii, terapii pedagogicznej oraz odbyła liczne szkolenia tematyczne w kraju i za granicą (TEACH Paryż 1997) dzięki którym może pracować w Przedszkole Integracyjne Szczecin Zielony Dzwoneczek. Po uzyskaniu odpowiedniej wiedzy postanowiła kierować swoją prywatną Niepubliczną Poradnię Terapii Mowy i Alternatywnej Komunikacji Językowej AAC, gdzie prowadzi zajęcia indywidualne z osobami niemówiącymi i z dziećmi z poważnymi deficytami językowymi. Dodatkowo, jest wykładowcą na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunkach pedagogicznych oraz na podyplomowych studiach logopedycznych. Rodzina jest dla niej najważniejsza, dlatego każdą wolna chwilę spędza w gronie najbliższych oraz na wspólnych podróżach po Europie.


W Przedszkole Integracyjne Szczecin Zielony Dzwoneczek prowadzi terapię mowy, treningiem komunikacji językowej AAC i realizuje WWR Szczecin.

Kasia Mucha

Kinezjolog

Z wykształcenia jest Technologiem Żywności i Żywienia Człowieka. Ukończyła kurs Terapii Taktylnej, Metody Nauczania Lebox, masażu ajurwedyjskiego, Kurs Bioterapii, kurs I i II stopnia harmonijnego wspierania rozwoju według metody Kinezjologii Edukacyjnej Paula E. Dennisona, kurs Elementy diagnozy i dietetyka chińska. Pracuje w Przedszkole Terapeutyczne Szczecin Zielony Dzwoneczek od jego powstania.


Prowadzi zajęcia kinezjologii, jest dietetykiem w Przedszkole Terapeutyczne Szczecin Zielony Dzwoneczek.

Joanna Jakubik

Logopeda

Ukończyła pedagogikę opiekuńczą i resocjalizacyjną oraz pedagogikę szkolną, Podyplomowe Studia Logopedii i Glottodydaktyki. Dodatkowo ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w zakresie gry na fortepianie, otrzymała certyfikat z zastosowania muzyki klasycznej w terapii małego dziecka (Fundacja Fonia, Gdańsk), szkolenie z zaburzeń neurorozwojowych (CEN w Koszalinie), oraz kurs Sally Goddard (INiP Polska, Warszawa).


Sprawuje opiekę logopedyczną


Lucyna Wittbrodt

Integracja Sensoryczna

Absolwentka studiów magisterskich Collegium Medicum w Bydgoszczy, fizjoterapeuta, terapeuta NDT – Bobath, NDT -Bobath Baby, certyfikowany terapeuta Integracji sensorycznej,  terapeuta czaszkowo –krzyżowy,  terapeuta metody  Masgutowej – ukończony kurs terapii taktylnej , integracji odruchów dynamicznych i posturalnych, instruktor masażu Shantali, ukończony kurs kinesiotapingu oraz pracy z tworzywami do ortezowania ORFIT. Prowadzi zajęcia w ramach zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju dziecka w Szczecinie i Goleniowie,  jest właścicielem gabinetu fizjoterapii dziecięcej Baby –Tree w Goleniowie. Słabością Lucy są psy Brera i Targa (labradory) które czasem używa do celów terapeutycznych…:-)


Prowadzi zajęcia Integracji Sensorycznej.

Jakub Piekarski

Psycholog

Jakub ukończył Uniwersytet Szczeciński na kierunku psychologia oraz coaching w WSB w Szczecinie. Wcześniej pracował jako coach i psycholog w AEIRO Anna Staszewska, FDS Consulting, Szczecińska Fundacja Rozwoju Sportu oraz Biuro Porad Obywatelskich. W Przedszkole Integracyjne Szczecin Zielony Dzwoneczek zajmuje się obsługą WWR Szczecin. Prywatnie gra w futbol amerykański w naszych szczecińskich "Cougarsach".


Sprawuje opiekę psychologiczną w Przedszkole Integracyjne Szczecin Zielony Dzwoneczek.

Oskar Chmioła

Kreatywność

Jednym słowem Oskar jest magikiem... otwiera, zamyka, znika, pokazuje, zapala żarówkę i gra na trąbce, udaje kreskę i plastelinę. Po ukończeniu Warszawskiej Akademii Sztuki zaczął prowadzić w naszym Przedszkolu zajęcia z kreatywności. Podczas zajęć pokazuje dzieciom czym jest kreatywne myślenie i jak ćwiczyć abstrakcyjne myślenie.


Prowadzi zajęcia z kreatywności.


Anna Bąbolewska

rewalidacja

Ania jest doświadczonym pedagogiem ze wspaniałym podejściem do dzieci, zarówno normatywnych jak i niepełnosprawnych. Ukończyła Uniwersytet Szczeciński na Wydz. Humanistycznym w zakresie Pedagogiki Specjalnej Rewalidacja Upośledzonych Umysłowo specjalność nauczycielska. Ma za sobą wieloletni staż pracy, na początku jako nauczyciel dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim. Potem zajmowała się dziećmi z zaburzoną komunikacją oraz z niepełnosprawnością sprzężoną w tym z autyzmem. Pracuje jako terapeuta zajęć rewalidacyjnych w Przedszkole Terapeutyczne Szczecin Zielony Dzwoneczek. Swoją wiedzę stale uzupełnia czytając literaturę fachową. Ale w chwilach wolnych pochłania książki beletrystyczne i relaksuje się przy muzyce. Uwielbia spacery i jazdę na rowerze.


Pracuje jako pedagog w Przedszkole Terapeutyczne Szczecin Zielony Dzwoneczek.

Sławomir Mateńko

trening johansena IAS

Sławomir z wykształcenia jest wieloletnim nauczycielem muzyki oraz profesjonalnym fotografem. Od najdawniejszych lat inwestował w swoją edukacje muzyczną, jako pasjonat gry na gitarze we własnym zespole „Flower Power”, ale i wieloletni, dyplomowany nauczyciel muzyki. Pracę jako muzyk wykonywał początkowo w szkole podstawowej 68, następnie w szkole 50 oraz prowadząc długoletnie, prywatne sesje prywatne. Zamiłowanie do fotografii pielęgnował od liceum. Dzięki skończeniu studiów fotograficznych oraz dziesięcioletniej praktyce w „Fotostudio” ukształtował swoje profesjonalne oko. Następnie poświęcił się własnej działalności i otwarciu studia fotograficznego „Przy Zamku”. W późniejszych latach przystąpił do licznych warsztatów oraz szkoleń umożliwiających mu prowadzenie zajęć dla niepełnosprawnych. Na dzień dzisiejszy w przedszkolu zajmuje się prowadzeniem certyfikowanych treningów słuchowych oraz dokumentacją fotograficzną osiągnięć każdego z dziecka.


W Przedszkole dla Niepełnosprawnych Szczecin Zielony Dzwoneczek prowadzi diagnozę i terapię słuchową.

Anna Gajda-Chudecka

Dogoterapeuta

Posiada wykształcenie wyższe filozoficzne, ale jako że kocha zwierzęta, a pieski w szczególności, zrobiła kurs z Dogoterapii. Od tej pory pracuje z pieskami prowadząc zajęcia Dogoterapii kilkanaście już lat. Jest więc specjalistą w tej dziedzinie i równocześnie przewodnikiem psa wizytującego. Jej wiedza i kwalifikacje pozwalają na samodzielne układanie planów zajęć i ich realizowanie, zapewnia też maksymalny poziom bezpieczeństwa. W Przedszkole Specjalne Szczecin Zielony Dzwoneczek prowadzi zajęcia dla dzieci z udziałem pieska o dźwięcznym imieniu Sucharek. Dzieci, szczególnie te niepełnosprawne, potrafi zaciekawić pieskiem i zachęcić do zabawy. Wszystkie dzieciaki uwielbiają Sucharka i zawsze chętnie idą na zajęcia. Sama wykonuje swoją pracę z zamiłowaniem i też poświęca dużo czasu na pogłębianie swoich kwalifikacji. Poza zwykłą pracą prowadzi też szkolenia dla psów dzieci, ucząc je posłuszeństwa i psich sportów. Sama posiada dwa psy, z którymi często wyjeżdża w góry na wspinaczki. Zabiera wtedy ze sobą całą swoją rodzinę – trójkę dzieci i męża, i robi to co lubi, czyli wędruje po górach. Poza tym uwielbia czytać beletrystykę.


Prowadzi dogoterapię w Przedszkole Specjalne Szczecin Zielony Dzwoneczek.


Aleksandra Ostrowidzka

Logopeda

Pani Ola, życzliwie nastawiona do ludzi osoba, z wykształcenia jest magistrem socjologii, ale życie poświęciła pedagogice. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu:  Pedagogika ogólna i szkolna – przygotowanie pedagogiczne; Edukacja przedszkolna i szkolna oraz Logopedia i Glottodydaktyka. Skończyła też Neurologopedię i jest Terapeutką Integracji Sensorycznej. Cały czas dokształca się kończąc kolejne kursy i szkolenia z Glottodydaktyki i Logopedii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy logopedycznej.  Pracuje od kilku lat w Polskim Związku Głuchych w poradni logopedycznej prowadząc zajęcia z rehabilitacji mowy. Jest też zatrudniona jako logopeda w Niepublicznej Poradni Konsultacyjno-Szkoleniowej Terapii Mowy i Alternatywnej Komunikacji Językowej „Piktogramy”. Bierze też udział w projektach pracując na rzecz osób niepełnosprawnych i jako logopeda, m.in. w projekcie „Mówiąc językiem znaków z uśmiechem”. Prywatnie lubi jeździć na rowerze, uwielbia wędrówki po górach, a w chwilach wolnych słucha muzykę Jazzową.


Prowadzi zajęcia z terapii mowy i komunikacji AAC oraz logopedii.

Paulina Kołodziej

masaż

Pani Paulina to magik o czarodziejskich rękach. Jest fizjoterapeutką i prowadzi zajęcia z masażu klasycznego i leczniczego dla dzieci, które wymagają pomocy w uzyskaniu sprawności ruchowej. Masaż to zabieg relaksujący i leczniczy, rozluźnia napięte mięśnie i działa kojąco na psychikę. Dzieci uwielbiają kiedy pani Paulina dotyka je swoimi sprawnymi i wytrzymałymi dłońmi, pomagając im osiągnąć stan ukojenia i rozluźnienia. Sama paulina jest specjalistką w swojej dziedzinie, kończy studia I stopnia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii na kierunku fizjoterapia. Swoją prace wykonuje z pasją, gdyż lubi pomagać ludziom, z którymi z łatwością nawiązuje dobry kontakt. Dzięki swojej wiedzy i manualnym zdolnościom pomaga dzieciom usunąć nękające je dolegliwości. W wolnym czasie uprawia gimnastykę sportową, gdzie może popracować nad kondycją. To bardzo ważne w jej zawodzie aby dbać o sprawność fizyczną, ponieważ zabiegi masażu niejednokrotnie wymagają dużej siły fizycznej.


Prowadzi zajęcia z masażu klasycznego i leczniczego .

Obsługa

Wioleta Mikitów

Kucharka

Kucharka z powołania i dużym talentem kulinarnym, podchodzi do gotowania z prawdziwą pasją. Ukończyła Wydział Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Szczecińskim, specjalność Promocja zdrowia,  następnie uzyskała tytuł kucharza czeladnika. Posiada wiedzę odnośnie różnych kultur kulinarnych, właściwego stosowania produktów spożywczych, odpowiedniego łączenia składników, jak również stosownego serwowania potraw, deserów, napojów i dodatków. Przez wiele lat pracowała jako kucharka zarówno we własnej gastronomii, jak i w  placówkach żywienia zbiorowego. Jej specjalność to pierogi, przy lepieniu których, jak sama mawia, relaksuje się. Ale dzieci uwielbiają również jej zupę szpinakową i kotleciki. Przygotowuje posiłki przystosowane do indywidualnych potrzeb dzieci oraz dba o wybór składników najlepszej jakości.


Przygotowuje dietetyczne posiłki dla naszych dzieci.

Liliana Chudzik

Sekretarka

Technik Informatyk z powołania, ale na dokumentach księgowych zna się równie dobrze. Ukończyła Modułowy Kurs Rachunkowości w roku 1996 oraz zaoczną szkołę policealną „Cosinus”, kierunek informatyka w 2014 r. Jest dokładna, sumienna i obowiązkowa i jako człowiek zza biurka jest dużą pomocą dla szefa przedszkola. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy administracyjno-biurowej. Między innymi jako księgowa w przedsiębiorstwie handlowym oraz w biurze rachunkowym.


Zajmuje się obsługą sekretariatu.

Dyrekcja

Bartosz Mateńko

Dyrektor

Magister sztuki, filolog polski, animator kultury, manager oświaty oraz doradca zawodowy. Prowadzi warsztaty i szkolenia w tym zakresie. Interesuje się coachingiem, inspirowaniem do działania, biegami OCR oraz fotografią i video. Prowadził w TPD Koło "Iskierka" w Szczecinie warsztaty fotograficzne dla dzieci z zespołem DOWNA.


Zajmuje się promocją Przedszkola, pozyskiwaniem funduszy, współpracą z partnerami strategicznymi, wprowadza i nadzoruje projekty rozwoju (Project Manager).

Nasz zespół

Updated on 2019-07-08T19:00:11+00:00, by bartoszmatenko.