Poznaj Kuchnię Zielonego Dzwoneczka!

Indywidualne diety

Ideą Kuchni Zielonego Dzwoneczka jest dostosowywanie potraw do indywidualnych potrzeb dziecka. Dzięki temu, że posiłki przygotowywane są przez nasz personel od podstaw mamy całkowitą kontrolę nad tym co serwujemy. Jesteśmy w stanie przygotować indywidualne diety z wykluczeniem konkretnych składników czy substancji. Nasz dietetyk opracował zdrowe i uniwersalne menu dla wszystkich podopiecznych. Można też odbyć indywidualne konsultacje aby dostosować menu na każdy dzień.

Nasza kuchnia powstała od podstaw w 2017 roku. Wyposażona w wysokiej jakości sprzęt i urządzenia. Personel jest odpowiednio przeszkolony i ma doświadczenie w gastronomi. Staraliśmy się zachować domowy charakter tego miejsca, dlatego mamy do dyspozycji 

  • Nie stosujemy wzmacniaczy smaków
  • Nie stosujemy gotowych produktów
  • Nie odmrażamy posiłków
  • Nie słodzimy cukrem

Sezonowe menu

Wiemy doskonale, jak ważna dla prawidłowego i zrównoważonego rozwoju jest właściwa dieta. 
Tym samym, stawiamy na sezonowość warzyw i owoców, wybierając te najzdrowsze, najsoczystsze i najsmaczniejsze spośród dostępnych - są bowiem najbardziej zasobne w składniki odżywcze i budulcowe (białko, węglowodany, tłuszcze, witaminy i mikro oraz  makroelementy), a także w energię witalną, niezbędną naszym podopiecznym.

  • Dzieci kosztować mogą lekkich potraw menu wiosennego, które to zaprasza zielenią, tak bardzo wytęsknioną podczas zimy.
  • Menu letnie to zastrzyk zarówno witamin jak i orzeźwienia, niezbędnych do  zabawy podczas ciepłych dni.
  • W menu jesiennym  dzieci znajdą potrawy, które pozwolą zmierzyć się godnie z deszczową aurą i apatią oraz wzmocnić odporność.
  • Podstawą menu zimowego są gorące potrawy syte, źródło energii dla harców na śniegu. Nasz dietetyk, starannie dopracowując ofertę dań nie zapomina oczywiście  również o tym, co dla dzieci jest kluczowe, pyszny smak i atrakcyjny wygląd na talerzu.

Stałe zaopatrzenie

Większość bieżących produktów kupujemy w sieci "Lidl". Na duże zakupy jeździmy co tydzień. Cenimy sklep Lidl za dużą dostępność towaru, świeże warzywa i produkty dobre jakościowo.

Znalezione obrazy dla zapytania lidl logo

Produkty codzienne, takie jak pieczywo, mięso czy niektóre warzywa kupujemy w lokalnej piekarni "Oskroba", sklepie mięsnym "Szponder", lub warzywniaku "Warzywa i owoce".

Kuchnia

Updated on 2019-06-07T10:53:50+00:00, by bartoszmatenko.