Nauczyciele

Monika Pluto

Nauczyciel

Pani Monika z radością i wielkim uśmiechem przychodzi do pracy i do swoich pociech. Kocha dzieci i pracę z nimi. Kształci się w kierunku pedagogicznym – Pedagogika wczesnoszkolna z wychowaniem przedszkolnym w Wyższej Szkole Bankowej w Szczecinie. Ze względu na naturalną potrzebę pomagania, wiąże swoją przyszłość z pedagogiką specjalną. Pani Monika ma już doświadczenie w pracy z dziećmi Zielonego Dzwoneczka, ponieważ odbyła 3 miesięczny staż w naszym Punkcie Przedszkolnym. Posiada umiejętności w zakresie organizacji i prowadzenia zajęć edukacyjnych w oparciu o obowiązujący program nauczania oraz w sprawowaniu nadzoru nad grupą dzieci, zapewnieniu jej bezpieczeństwa i reagowaniu na zastane i nieoczekiwane sytuacje. Jest osobą bardzo ciepłą, kontaktową i otwartą na nowe wyzwania. Szybko nawiązuje kontakty z dziećmi jak i rodzicami. Poza pracą interesuje się kulturą i sztuką, a w szczególności kinem europejskim. W wolnych chwilach lubi czytać książki, a w niedzielne popołudnia grać w squasha.


Sprawuje opiekę nad grupą "Zieloną".

Marta Klyszcz

Nauczyciel

Marta to doświadczony, mimo młodego wieku, pedagog. Ma za sobą bardzo owocną pracę jako pedagog w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo „Tęcza”. Posiada dużą wiedzę fachową ponieważ ukończyła Pedagogikę Opiekuńczą i Resocjalizacyjną oraz Oligofrenopedagogikę, Socjoterapię, Diagnozę i Terapię Pedagogiczną. Ma więc konieczne kwalifikacje do pracy z dziećmi zarówno normatywnymi jak i niepełnosprawnymi. Jako odpowiedzialna nauczycielka troszczy się o wszechstronność wychowania, otacza dzieci wielostronną opieką, troszczy się w równej mierze o stan ich zdrowia, rozwój zainteresowań oraz układ stosunków w grupie rówieśniczej. Każde dziecko jest dla niej jednakowo ważne, chociaż zależnie od tego, jakie ma ono potrzeby, umiejętnie rozstrzyga, które potrzebuje z jej strony więcej starań i uwagi. Sama od kilku lat jest mamą, więc dobrze rozumie potrzeby dzieci. Wolnego czasu ma niewiele, ale jeśli taki się zdarzy dba o swoją kondycję fizyczną biegając.


Sprawuje opiekę nad grupą "Niebieską".

Pomoc nauczyciela

Dominika Zielińska

Asystent osoby niepełnosprawnej

Mimo młodego wieku cechuje ją duża odpowiedzialność za powierzone jej dzieci, które zresztą uwielbia i otacza troskliwą opieką. Równocześnie jest w stosunku do nich stanowcza i konsekwentna, co ma niebagatelne znaczenie w przypadku dzieci niepełnosprawnych. Wspiera nauczycieli w sprawowaniu pieczy nad przedszkolakami, zwłaszcza tymi, które podczas pobytu w placówce przedszkolnej wymagają zwiększonej uwagi i troski ze strony opiekunów. Sama wychodzi z inicjatywą w organizowaniu zabaw edukacyjnych dla swoich podopiecznych. Studiowała psychologię na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Szczecińskiego.  W chwilach wolnych lubi spędzać czas gotując smakowite posiłki. Uwielbia gry komputerowe, ale też czyta pasjami literaturę beletrystyczną.


Sprawuje opiekę nad grupą "Zieloną".

Kinga Zielińska

Asystent osoby niepełnosprawnej

Kocha dzieci i ma dużo do nich cierpliwości. Dzieci też ją lubią i chętnie bawią się z nią i uczą nowych rzeczy. Sama Kinga stawia przed sobą wysokie wymagania i dokształca się systematycznie. Jest osobą komunikatywną i dobrze współpracuje z pedagogami. Ma doświadczenie w sprawowaniu opieki nad małymi dziećmi i dobrze sobie radzi z nimi. Pasjami czyta książki i interesuje się fotografiką.


Sprawuje opiekę nad grupą "Niebieską".

Specjaliści

Punkt Przedszkolny Zielony Dzwoneczek współpracuje z Niepubliczną Poradnią Konsultacyjno-Szkoleniową Terapii Mowy PIKTOGRAMY, która zapewnia usługi poniższych specjalistów.

Joanna Jakubik

Logopeda

Ukończyła pedagogikę opiekuńczą i resocjalizacyjną oraz pedagogikę szkolną, Podyplomowe Studia Logopedii i Glottodydaktyki. Dodatkowo ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w zakresie gry na fortepianie, otrzymała certyfikat z zastosowania muzyki klasycznej w terapii małego dziecka (Fundacja Fonia, Gdańsk), szkolenie z zaburzeń neurorozwojowych (CEN w Koszalinie), oraz kurs Sally Goddard (INiP Polska, Warszawa).


Sprawuje opiekę logopedyczną

Maria Podeszewska-Mateńko

Muzykoterapeuta

Z wykształcenia jest filologiem polskim, pedagogiem specjalnym. Swoja 20 letnią praktykę prowadziła w niepublicznej szkole podstawowej 47 „Na górce” w Szczecinie.  Ukończyła studia podyplomowe z logopedii, terapii pedagogicznej oraz odbyła liczne szkolenia tematyczne w kraju i za granicą (TEACH Paryż 1997) dzięki którym może pracować w Przedszkole Integracyjne Szczecin Zielony Dzwoneczek. Po uzyskaniu odpowiedniej wiedzy postanowiła kierować swoją prywatną Niepubliczną Poradnię Terapii Mowy i Alternatywnej Komunikacji Językowej AAC, gdzie prowadzi zajęcia indywidualne z osobami niemówiącymi i z dziećmi z poważnymi deficytami językowymi. Dodatkowo, jest wykładowcą na Uniwersytecie Szczecińskim na kierunkach pedagogicznych oraz na podyplomowych studiach logopedycznych. Rodzina jest dla niej najważniejsza, dlatego każdą wolna chwilę spędza w gronie najbliższych oraz na wspólnych podróżach po Europie.


W Przedszkole Integracyjne Szczecin Zielony Dzwoneczek prowadzi terapię mowy, treningiem komunikacji językowej AAC i realizuje WWR Szczecin.

Kasia Mucha

Kinezjolog

Z wykształcenia jest Technologiem Żywności i Żywienia Człowieka. Ukończyła kurs Terapii Taktylnej, Metody Nauczania Lebox, masażu ajurwedyjskiego, Kurs Bioterapii, kurs I i II stopnia harmonijnego wspierania rozwoju według metody Kinezjologii Edukacyjnej Paula E. Dennisona, kurs Elementy diagnozy i dietetyka chińska. Pracuje w Przedszkole Terapeutyczne Szczecin Zielony Dzwoneczek od jego powstania.


Prowadzi zajęcia kinezjologii, jest dietetykiem w Przedszkole Terapeutyczne Szczecin Zielony Dzwoneczek.


Lucyna Wittbrodt

Integracja Sensoryczna

Absolwentka studiów magisterskich Collegium Medicum w Bydgoszczy, fizjoterapeuta, terapeuta NDT – Bobath, NDT -Bobath Baby, certyfikowany terapeuta Integracji sensorycznej,  terapeuta czaszkowo –krzyżowy,  terapeuta metody  Masgutowej – ukończony kurs terapii taktylnej , integracji odruchów dynamicznych i posturalnych, instruktor masażu Shantali, ukończony kurs kinesiotapingu oraz pracy z tworzywami do ortezowania ORFIT. Prowadzi zajęcia w ramach zespołu Wczesnego Wspomagania Rozwoju dziecka w Szczecinie i Goleniowie,  jest właścicielem gabinetu fizjoterapii dziecięcej Baby –Tree w Goleniowie. Słabością Lucy są psy Brera i Targa (labradory) które czasem używa do celów terapeutycznych…:-)


Prowadzi zajęcia Integracji Sensorycznej.

Oskar Chmioła

Kreatywność

Jednym słowem Oskar jest magikiem... otwiera, zamyka, znika, pokazuje, zapala żarówkę i gra na trąbce, udaje kreskę i plastelinę. Po ukończeniu Warszawskiej Akademii Sztuki zaczął prowadzić w naszym Przedszkolu zajęcia z kreatywności. Podczas zajęć pokazuje dzieciom czym jest kreatywne myślenie i jak ćwiczyć abstrakcyjne myślenie.


Prowadzi zajęcia z kreatywności.

Jakub Piekarski

Psycholog

Jakub ukończył Uniwersytet Szczeciński na kierunku psychologia oraz coaching w WSB w Szczecinie. Wcześniej pracował jako coach i psycholog w AEIRO Anna Staszewska, FDS Consulting, Szczecińska Fundacja Rozwoju Sportu oraz Biuro Porad Obywatelskich. W Przedszkole Integracyjne Szczecin Zielony Dzwoneczek zajmuje się obsługą WWR Szczecin. Prywatnie gra w futbol amerykański w naszych szczecińskich "Cougarsach".


Sprawuje opiekę psychologiczną w Przedszkole Integracyjne Szczecin Zielony Dzwoneczek.


Anna Bąbolewska

rewalidacja

Ania jest doświadczonym pedagogiem ze wspaniałym podejściem do dzieci, zarówno normatywnych jak i niepełnosprawnych. Ukończyła Uniwersytet Szczeciński na Wydz. Humanistycznym w zakresie Pedagogiki Specjalnej Rewalidacja Upośledzonych Umysłowo specjalność nauczycielska. Ma za sobą wieloletni staż pracy, na początku jako nauczyciel dzieci niepełnosprawnych intelektualnie w stopniu lekkim. Potem zajmowała się dziećmi z zaburzoną komunikacją oraz z niepełnosprawnością sprzężoną w tym z autyzmem. Pracuje jako terapeuta zajęć rewalidacyjnych w Przedszkole Terapeutyczne Szczecin Zielony Dzwoneczek. Swoją wiedzę stale uzupełnia czytając literaturę fachową. Ale w chwilach wolnych pochłania książki beletrystyczne i relaksuje się przy muzyce. Uwielbia spacery i jazdę na rowerze.


Pracuje jako pedagog w Przedszkole Terapeutyczne Szczecin Zielony Dzwoneczek.

Sławomir Mateńko

trening johansena IAS

Sławomir z wykształcenia jest wieloletnim nauczycielem muzyki oraz profesjonalnym fotografem. Od najdawniejszych lat inwestował w swoją edukacje muzyczną, jako pasjonat gry na gitarze we własnym zespole „Flower Power”, ale i wieloletni, dyplomowany nauczyciel muzyki. Pracę jako muzyk wykonywał początkowo w szkole podstawowej 68, następnie w szkole 50 oraz prowadząc długoletnie, prywatne sesje prywatne. Zamiłowanie do fotografii pielęgnował od liceum. Dzięki skończeniu studiów fotograficznych oraz dziesięcioletniej praktyce w „Fotostudio” ukształtował swoje profesjonalne oko. Następnie poświęcił się własnej działalności i otwarciu studia fotograficznego „Przy Zamku”. W późniejszych latach przystąpił do licznych warsztatów oraz szkoleń umożliwiających mu prowadzenie zajęć dla niepełnosprawnych. Na dzień dzisiejszy w przedszkolu zajmuje się prowadzeniem certyfikowanych treningów słuchowych oraz dokumentacją fotograficzną osiągnięć każdego z dziecka.


W Przedszkole dla Niepełnosprawnych Szczecin Zielony Dzwoneczek prowadzi diagnozę i terapię słuchową.

Anna Gajda-Chudecka

Dogoterapeuta

Posiada wykształcenie wyższe filozoficzne, ale jako że kocha zwierzęta, a pieski w szczególności, zrobiła kurs z Dogoterapii. Od tej pory pracuje z pieskami prowadząc zajęcia Dogoterapii kilkanaście już lat. Jest więc specjalistą w tej dziedzinie i równocześnie przewodnikiem psa wizytującego. Jej wiedza i kwalifikacje pozwalają na samodzielne układanie planów zajęć i ich realizowanie, zapewnia też maksymalny poziom bezpieczeństwa. W Przedszkole Specjalne Szczecin Zielony Dzwoneczek prowadzi zajęcia dla dzieci z udziałem pieska o dźwięcznym imieniu Sucharek. Dzieci, szczególnie te niepełnosprawne, potrafi zaciekawić pieskiem i zachęcić do zabawy. Wszystkie dzieciaki uwielbiają Sucharka i zawsze chętnie idą na zajęcia. Sama wykonuje swoją pracę z zamiłowaniem i też poświęca dużo czasu na pogłębianie swoich kwalifikacji. Poza zwykłą pracą prowadzi też szkolenia dla psów dzieci, ucząc je posłuszeństwa i psich sportów. Sama posiada dwa psy, z którymi często wyjeżdża w góry na wspinaczki. Zabiera wtedy ze sobą całą swoją rodzinę – trójkę dzieci i męża, i robi to co lubi, czyli wędruje po górach. Poza tym uwielbia czytać beletrystykę.


Prowadzi dogoterapię w Przedszkole Specjalne Szczecin Zielony Dzwoneczek.


Paulina Kołodziej

masaż

Pani Paulina to magik o czarodziejskich rękach. Jest fizjoterapeutką i prowadzi zajęcia z masażu klasycznego i leczniczego dla dzieci, które wymagają pomocy w uzyskaniu sprawności ruchowej. Masaż to zabieg relaksujący i leczniczy, rozluźnia napięte mięśnie i działa kojąco na psychikę. Dzieci uwielbiają kiedy pani Paulina dotyka je swoimi sprawnymi i wytrzymałymi dłońmi, pomagając im osiągnąć stan ukojenia i rozluźnienia. Sama paulina jest specjalistką w swojej dziedzinie, kończy studia I stopnia w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii na kierunku fizjoterapia. Swoją prace wykonuje z pasją, gdyż lubi pomagać ludziom, z którymi z łatwością nawiązuje dobry kontakt. Dzięki swojej wiedzy i manualnym zdolnościom pomaga dzieciom usunąć nękające je dolegliwości. W wolnym czasie uprawia gimnastykę sportową, gdzie może popracować nad kondycją. To bardzo ważne w jej zawodzie aby dbać o sprawność fizyczną, ponieważ zabiegi masażu niejednokrotnie wymagają dużej siły fizycznej.


Prowadzi zajęcia z masażu klasycznego i leczniczego .

Aleksandra Ostrowidzka

Logopeda

Pani Ola, życzliwie nastawiona do ludzi osoba, z wykształcenia jest magistrem socjologii, ale życie poświęciła pedagogice. Ukończyła studia podyplomowe z zakresu:  Pedagogika ogólna i szkolna – przygotowanie pedagogiczne; Edukacja przedszkolna i szkolna oraz Logopedia i Glottodydaktyka. Skończyła też Neurologopedię i jest Terapeutką Integracji Sensorycznej. Cały czas dokształca się kończąc kolejne kursy i szkolenia z Glottodydaktyki i Logopedii. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy logopedycznej.  Pracuje od kilku lat w Polskim Związku Głuchych w poradni logopedycznej prowadząc zajęcia z rehabilitacji mowy. Jest też zatrudniona jako logopeda w Niepublicznej Poradni Konsultacyjno-Szkoleniowej Terapii Mowy i Alternatywnej Komunikacji Językowej „Piktogramy”. Bierze też udział w projektach pracując na rzecz osób niepełnosprawnych i jako logopeda, m.in. w projekcie „Mówiąc językiem znaków z uśmiechem”. Prywatnie lubi jeździć na rowerze, uwielbia wędrówki po górach, a w chwilach wolnych słucha muzykę Jazzową.


Prowadzi zajęcia z terapii mowy i komunikacji AAC oraz logopedii.

Obsługa

Liliana Chudzik

Sekretarka

Technik Informatyk z powołania, ale na dokumentach księgowych zna się równie dobrze. Ukończyła Modułowy Kurs Rachunkowości w roku 1996 oraz zaoczną szkołę policealną „Cosinus”, kierunek informatyka w 2014 r. Jest dokładna, sumienna i obowiązkowa i jako człowiek zza biurka jest dużą pomocą dla szefa przedszkola. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy administracyjno-biurowej. Między innymi jako księgowa w przedsiębiorstwie handlowym oraz w biurze rachunkowym.


Zajmuje się obsługą sekretariatu.

Dyrekcja

Bartosz Mateńko

Dyrektor

Magister sztuki, filolog polski, animator kultury, manager oświaty oraz doradca zawodowy. Prowadzi warsztaty i szkolenia w tym zakresie. Interesuje się coachingiem, inspirowaniem do działania, biegami OCR oraz fotografią i video. Prowadził w TPD Koło "Iskierka" w Szczecinie warsztaty fotograficzne dla dzieci z zespołem DOWNA.


Zajmuje się promocją Przedszkola, pozyskiwaniem funduszy, współpracą z partnerami strategicznymi, wprowadza i nadzoruje projekty rozwoju (Project Manager).

Nasz zespół

Updated on 2019-07-08T19:00:11+00:00, by bartoszmatenko.